wtorek, 22 stycznia 2013

Scenariusz VI- Edukacyjne zastosowanie komputerów

TEMAT 8- Ekonomiczne aspekty działania mediów.
Czas realizacji – 5godzin



Cel : Uczestnik zna i rozumie ekonomiczne działania mediów.


Cele szczegółowe :


1)Uczestnik wie co to jest rynek mediów:
• wie, że są różne rodzaje mediów i umie to pokazać na przykładach,
• wie, że media mają odbiorców/użytkowników,
• umie nazwać tradycyjne rodzaje mediów: prasa, radio, telewizja,
• wie, że media tworzą wraz z ich użytkownikami tzw. rynek mediów,
• wie, że są różne typologie mediów: np. media tradycyjne i tzw. nowe media, mass-media i media społecznościowe,
• wie, że w obszarze mediów działają przedsiębiorstwa: ktoś tam pracuje i w ten sposób zarabia na życie, ktoś tym zarządza,

2)Uczestnik rozumie czym jest informacja w kontekście dobra ekonomicznego:
• umie dzielić się informacjami z innymi,
• wie, że informację można przekazać bezpośrednio lub pośrednio;tym drugim zajmują się media (prasa, media elektroniczne),
• rozumie pojęcie reklamy;wie, że są komunikaty perswazyjne i informacyjne,
• rozumie, że informacja ma swój kontekst, który decyduje, czy mamy do czynienia z przekazem perswazyjnym, czy czysto informacyjnym;
• umie rozróżnić reklamę od przekazu informacyjnego;

3)Uczestnik wie, że media są finansowane oraz że istnieją wybrane sposoby na zarabianie w nowych mediach :
• rozumie, że za dostęp do mediów się płaci,
• wie, że jako nieletni nie może dokonywać samodzielnie transakcji w internecie,
• wie, że są takie gry sieciowe, w których podstawowa usługa jest bezpłatna, ale trzeba płacić za dodatkowe funkcjonalności,
• wie o istnieniu ukrytych płatności w internecie,
• wie, że czasem informacja o podwyższonej płatności za skorzystanie z jakiejś usługi nie jest dość wyeksponowana i trzeba umieć ją rozkodować,

4)Wie na czym polega polityka medialna:
• wie, że polityka medialna to ogół działań związanych z funkcjonowaniem mediów (ich regulacją, nadzorem i kontrolą) i umie wskazać elementy tej polityki;

PRZEBIEG ZAJĘĆ :

1)Wprowadzenie do tematu . Udzielenie ogólnych informacji na temat ekonomicznych aspektów działania mediów. Podzielenie uczestników na 4 osobowe grupy w których tworzona będzie prezentacja. Uczestnicy przedstawią rodzaje mediów oraz przykłady jakie do nich mogą należeć.Poznanie typologii mediów , wskazanie przez uczestników ich przykładów. Mini wykład na temat drugiej strony mediów,udzielenie informacji ,że w mediach pracuje wiele osób .

2)Praca w dwuosobowych grupach . Uczestnicy wymieniają się ciekawymi informacjami na temat swojego życia. Organizacja dyskusji w której uczestnicy wskażą , które informacje należy przekazać osobiście, a jakie można przekazać za pomoca mediów. Rozmowa na temat roli reklamy w mediach. Ćwiczenie w którym prowadzący podaje przykłady a uczestnicy rozróżniają je na reklamę oraz przekaz informacyjny.

3)Praca na komputerach. Uczestnicy wyszukują portale , na które dostęp jest płatny. Rozmowa na temat, np.gier z którymi się zetknęli uczestnicy , gdzie początkowy dostęp jest darmowy, bądź gdzie potrzebna jest dopłata aby uzyskać dodatkowe opcje i możliwości. Mini wykład prowadzącego na temat uiszczania takich opłat, przypomnienie o koniecznym w tym przypadku odpowiednim wieku.

4)Prowadzący tłumaczy na czym polega polityka medialna . Uczestnicy wspólnie z prowadzącym dochodzą do elementów takiej polityki . Następnie podzieleni na 4 osobowe grupy wybierają po jednym takim elemencie i za pomocą prezentacji przygotowanej przez nich w Power Point przedstawiają go.

5) Podsumowanie . Zebranie wszystkich informacji . Podzielenie się wrażeniami.


METODY :
- miniwykład
-dyskusja
-praca w grupach


POMOCE NAUKOWE :
-zastosowanie komputerów,
-mazaki, kredki , długopisy, markery,
-brystol,
-papier samoprzylepny,

Scenariusz V- Edukacyjne zastosowanie komputerów



TEMAT 7 – Prawo w komunikacji i mediach.
Czas realizacji – 5 godzin
Cel : Uczestnik zna podstawowe prawa stosowane w komunikaji i mediach.
Cele szczegółowe :
1)Uczestnik zna rodzaje, źródła i praktyki stosowania prawa w kontekście mediów:
• wie, że prawo obowiązuje także w komunikacji z innymi, a naruszenie go jest karane,
• wie, czym są zwyczajowe normy komunikacyjne i umie je zastosować w typowych sytuacjach
• rozumie pojęcie umowy,
• wie, że korzystanie z usług komunikacyjnych wiąże się z zawarciem umowy,
• rozumie pojęcia wolności słowa, prawa do prywatności , ochrony dobrego imienia,
• umie wskazać przykłady swoich praw i obowiązków w sferze komunikacji;
2)Uczestnik rozumie , co to są prawa wyłączne i monopole intelektualne:
• wie, że nie powinno się przypisywać sobie cudzych dzieł,
• wie, że jest autorem i użytkownikiem informacji,
• wie, że o publikacji decyduje autor
• wie, co to jest plagiat,
• wie, że są różne prawa wyłączne: autorskie, patentowe, do znaków towarowych,
• wie, co to jest dozwolony użytek osobisty i publiczny,
3)Uczestnik wie , co to są prawa komunikacyjne:
• umie zgłosić dorosłemu problem techniczny i poprosić o wsparcie,
• umie opisać różnice między rodzajami usług telekomunikacyjnych,
• umie podać przykłady płatnych usług,
• wie, że operatorzy mają obowiązki i potrafi wskazać ich przykłady,
• umie poprosić opiekunów o pomoc przy zakładaniu konta w serwisach internetowych,
• wie, że nie może samodzielnie zawierać umów,
4)Uczestnik rozumie co to jest ochrona danych osobowych :
• rozumie ideę ochrony prywatności, ochrony danych osobowych i swoje prawa do takiej ochrony,
• wie, że komunikacja elektroniczna wiąże się z gromadzeniem i przechowywaniem informacji
o użytkownikach,
• umie rozpoznać sytuacje wymuszania danych osobowych,
• umie odmówić podania danych osobowych,
• umie zakładać konta, korzystając z pseudonimów,

PRZEBIEG ZAJĘĆ :
1) Wprowadzenie do tematu. Przedstawienie ogólnych zagadnień dotyczących prawa w komunikacji i mediach. Wyjaśnienie dotyczące słowa mówionego i pisanego.
Wykonywanie prezentacji na brystolach na temat komunikacji z innymi ludźmi , w rodzinie , przedstawienie ogólnie przyjętych norm w komunikacji. Uczestnicy wskazują swoje prawa i obowiązki w komunikacji , podają przyłady w których jasno jest zaznaczone ich prawo do prywatności.

2) Pogadanka z uczestnikami. Rozmowa na temat użytkowania informacji udostępnionych przez inne osoby korzystające, np.z internetu. Miniwykład związany z prawami autora do swojego dzieła. Burza mózgów : uczestnicy podają przykłady zachowania swojego prawa do publikacji , które mogą udostępnić innym. Podanie przykładów dotyczących tego, w jaki sposób nie można korzystać z udostępnionych materiałów(np.przypisywanie ich sobie).

3) Praca na komputerach . Rozmowa na temat prawa komunikacyjnego. Wytłumaczenie na czym ono polega. Następnie uczestnicy wskazują strony internetowe z których sami nie mogą korzystać. Wyszukiwanie usług , które są płatne i potrzebna jest pomoc rodziców aby można było z nich skorzystać . Wspólna nauka na komputerach , w jaki sposób przy pomocy rodziców zakłada się konto na serwisach internetowych.

4) Prowadzący tłumaczy co to jest ochrona danych osobowych. Uczestnicy podzieleni na grupy 3oosobowe przygotowują na brystolu prezentację zawierającą informację , kiedy takie dane osobowe są zdradzane. Następnie praca na komputerach . Nauka zakładania kont , w których stosowane są pseudonimy.

5) Podsumowanie zebranych dotychczas informacji. Podzielenie się wrażeniami.


METODY :
- miniwykład
dyskusja
praca w grupach
POMOCE NAUKOWE :
zastosowanie komputerów,
mazaki, kredki , długopisy, markery,
brystol,
papier samoprzylepny,

Scenariusz IV- Edukacyjne zastosowanie komputerów


Temat 4- Kreatywne korzystanie z mediów
Czas realizacji- 5 godzin

CEL- Uczestnik potrafi korzystać z mediów w kreatywny sposób.

CELE SZCZEGÓŁOWE:
1)
Tworzenie mediów
• uczestnik potrafi samodzielnie przygotować zestaw fotografii, scen filmowych, rysunków, nagrań, elementów graficznych na wybrany temat
• umie łączyć ze sobą zgromadzone treści i stwarzać z nich proste narracje na wybrany temat
• umie przygotować narracje złożoną w grupie z różnorodnych mediów na wybrany temat
• potrafi planować działania zespołu on-line w edytorze rozszerzonych mediów, wymieniać się informacjami na temat przygotowań i planowanie projektu na blogu lub w grupie w serwisie społecznościowym
• umie współtworzyć w grupie proste projekty :teksty, prezentacje multimedialne przy użyciu narzędzi umożliwiających sieciową współpracę

2) Nauka przetwarzania zebranych informacji.
•potrafi przetwarzać kolekcje treści medialnych złożone ze zdjęć, grafiki, filmów, wideo i dźwięku
•potrafi tworzyć w grupie proste cyfrowe narracje, filmy, hipermedialne projekty oparte na zmodyfikowanych przez uczestników grupy teściach lub znalezionych i przetworzonych materiałach
•umie samodzielnie digitalizować treści analogowe

3) Prezentowanie treści.
• umie obsługiwać narzędzia do synchronicznego prezentowanie treści
• umie obsługiwać narzędzia do asynchronicznego prezentowanie treści
• umie obsługiwać narzędzia prowadzenie zbiorowej komunikacji on-line z wykorzystaniem dźwięku i wideo
• umie prezentować treści na blogu, publikować za pomocą narzędzi do kolektywnego tworzenia treści
• wie, jakie są podstawy pracy dziennikarskiej w internecie
• potrafi publikować treści na temat życia w społeczności lokalnej
• potrafi tworzyć proste archiwa cyfrowe złożone ze zdigitalizowanych materiałów

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1)
Wprowadzenie. Wyjaśnienie jak można kreatywnie korzystać z mediów w prosty sposób.

2)
Samodzielne przygotowanie przez uczestników zestawów fotografii, scen filmowych, rysunków znalezionych w internecie na wybrany przez nich temat lecz związany z ich kierunkiem studiowania.

3)
Pokaz krótkiego filmu na temat narracji cyfrowych. Podanie przez prowadzącego odpowiednich programów. Zapoznanie się z nimi przez uczestników. Każdy uczestnik kursu ma za zadanie swobodnie połączyć ze sobą treści na dany temat i stworzyć z nich narrację cyfrową.

4) Podział uczestników na grupy i stworzenie narracji złożonej z różnorodnych mediów na wybrany temat przy pomocy edytora on-line. Każda grupa ma również za zadanie napisanie prostego tekstu i prezentacji multimedialnej przy pomocy narzędzi umożliwiających sieciową współpracę. Ostateczne wyniki prac w grupach zamieszczone zostaną na ich wcześnie stworzonych blogach.

5) Uczestnik ma za zadanie przetworzenie znalezionych i przygotowanych wcześniej rozbudowanych kolekcji treści medialnych złożonych ze zdjęć, grafiki, filmów i dźwięku. Pomoc prowadzącego w razie potrzeby.
Później podział na grupy i stworzenie prostych filmików przez uczestników grupy z przetworzonych, znalezionych materiałów.

6) Najpierw demonstracja skanowania książki, gazety i zdjęcia przez prowadzącego, następnie samodzielna próba uczestników digitalizowania treści analogowych.

7) Wprowadzenie przez prowadzącego kurs do obsługi programów specjalistycznych, następnie nauka samodzielnego obsługiwania narzędzi do synchronicznego prezentowanie treści, asynchronicznego prezentowania treści oraz prowadzenia zbiorowej komunikacji on-line z dźwiękiem i wideo.

8) Praca w internecie. Uczestnicy mają za zadanie wyszukanie w internecie „co to jest dziennikarstwo obywatelskie?”, a później opowiedzenie własnymi słowami na pytanie.

9) Tworzenie prostych archiwów cyfrowych.

10) Podsumowanie kursu. Podzielenie się wrażeniami i zdobytą wiedzą.

POMOCE NAUKOWE:
-zastosowanie komputerów stacjonarnych
-tablice interaktywne
-rzutnik oraz projektor
-internet

METODY:
-praca w grupach
-dyskusje, wykłady
-wystąpienia na forum grupy
-praktyczne zastosowanie komputerów (działania na programach specjalistycznych, tworzenie prezentacji, filmów, narracji)
-krótkometrażowe filmy edukacyjne


Scenariusz III- Edukacyjne zastosowanie komputerów


Temat 3 - Język Mediów
Czas realizacji- 5 godzin
CEL- Uczestnik zna język jakim posługują się media.

CELE SZCZEGÓŁOWE:
1)
Poznawanie natury języka mediów.
• rozumie jakie zachodzą różnice między poszczególnymi gatunkami medialnymi i potrafi je odróżniać
• potrafi formułować komunikaty informacyjne w różnych formach
• potrafi formułować komunikaty informacyjne za pomocą środków komunikacji tj. np.: poczta elektroniczna, czat, komunikator głosowy

2) Rozpoznawanie funkcji komunikatów medialnych.
• dostrzega różnice pomiędzy przekazami informacyjnymi, opiniami, a perswazją, np. w wypowiedziach polityków czy też reklamach
• rozróżnia przekazy informacyjne od rozrywkowych

3) Rozumowanie kultury komunikacji medialnej.
• rozumie potrzebę dostosowanie języka komunikacji z różnymi grupami odbiorców
• rozumie specyfikę dostosowania języka do komunikacji z grupami odbiorców za pośrednictwem mediów
• zna znaczenie mowy ciała
• rozpoznaje podstawowe gesty
• rozpoznaje pozycje ciała i mimikę
• rozumie znaczenie odległości od innych osób w komunikacji i dostosowywanie intonacji głosu
• potrafi wskazywać znaczenie odległości od innych osób w życiu publicznym


PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1)
Wprowadzenie do tematu. Wyjaśnienie uczestnikom hasła „język mediów”.

2) Uczestnik podchodzi do tematu praktycznie. Poznaje naturę języka mediów przy pomocy fragmentów programów. Przez prowadzącego puszczane zostają fragmenty programów informacyjnych, debaty w studio telewizyjnym, serialu oraz thrillera, a uczestnik ma za zadanie scharakteryzować ich cechy oraz odpowiedzieć na pytanie „Czym się różnią?” na własnym komputerze w programie Microsoft Word. Później kolejno prezentują swoje spostrzeżenia.

3) Uczestnicy mają za zadanie sformułować dwa komunikaty informacyjne w krótkich formach przy pomocy takich środków, jak komunikator internetowy, czat, poczta elektroniczna. Uczą się jak należy wykonać to prawidłowo.

4) Wyświetlenie krótkiej wypowiedzi polityka i wyjaśnienie przez prowadzącego gdzie pojawiła się opinia, gdzie informacja, a gdzie preswazja. Następnie krótka dyskusja na ten temat. Prowadzący pokazuje przykład rozróżniania przekazów informacyjnych od rozrywkowych. Uczestnicy starają się określić co ma wartość poznawczą, a co jest elementem który ma budzić emocje w danym przekazie.

5) Uczestnicy podzieleni na kilka mniejszych grup dostają za zadnie wypisanie na dużym szarym papierze psychologiczne i społeczne uwarunkowanie języka kierowanego kolejno do dzieci, podwładnych, urzędników, przełożonych oraz dziennikarzy. Po zakończeniu, prezentują swoje spostrzeżenia.

6) Dyskusja na temat mowy ciała ludzi podczas rozmów. Zaznaczenie aspektów takich jak: odległość, intonacja głosu, gesty i mimika.

7) Podsumowanie przez prowadzącego kursu oraz przedstawienie osobistych wrażeń na jego temat przez uczestników.

POMOCE NAUKOWE:
-zastosowanie komputerów stacjonarnych
-rzutnik oraz projektor
-szary papier, mazaki

METODY:
-dyskusja, wykład
-praktyka – krótkometrażowe filmy, tworzenie dokumentów w Microsoft Word
-praca w grupie
-przedstawienie własnych spostrzeżeń

Scenariusz II- Edukacyjne zastosowanie komputerów


Temat 2- Relacje w środowisku medialnym
Czas realizacji- 5 godzin

CEL- Uczestnik zna relacje zachodzące w środowisku medialnym

CELE SZCZEGÓŁOWE:

1)       Dba o własny wizerunek,
• umie wskazać elementy wizerunku on-line, zarówno swojego, jak i innych osób.
• umie dołączyć do wybranej społeczności
• uczestniczy w życiu społecznościowym, tworząc swój wizerunek; np. uczestniczy w kołach hobbistycznych, zapisuje się do stowarzyszeń on-line, poddaje się terapiom internetowym
• rozumie różnice pomiędzy światem rzeczywistym, a mediami
 •zdaje sobie sprawę z powiązań między światem rzeczywistym, a mediami; np. tworząc profil na portalu społecznościowym dba przy tym o własny wizerunek ponieważ wie, że może to zadecydować o jego karierze.

2)       Wie jak komunikować się w sieci.
• wie, że anonimowość w sieci jest często pozorna. Zdaje sobie sprawę, że każdy jego ruch może być odtworzony.
• wie, że swoim zachowaniem nie wolno ranić innych i w procesie komunikacji nie dopuszcza się zachowań nieakceptowanych społecznie; np. prowokowanie kłótni, używanie obelg, trollowanie itp.
• umie zachowywać się w sposób asertywny i skutecznie komunikować się w środowisku medialnym
• umie wyróżniać komunikaty kłamliwe, propagandowe, mające na celu manipulację
• rozumie różnice pomiędzy komunikacją formalną a nieformalną
• wie, jak znaleźć w sieci osoby, które podzielają jego zainteresowania, i umie się z nimi komunikować

3)       Zna otoczenie w środowisku medialnym
• umie posługiwać się nowymi technologiami
• umie aktywnie uczestniczyć w wybranych społecznościach on-line
• zna zasady bezpieczeństwa i higieny korzystania z mediów
• umie kształtować swoje relacje przez media tak, by nie zaburzały one relacji bezpośrednich


 PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1)       Wprowadzenie do tematu. Przedstawienie uczestnikom podstawowych relacji zachodzących w środowisku medialnym.

2)       Uczestnik bierze udział w wykładzie na temat wizerunku, prezencji oraz manier. Uczy się jak dbać o własny wizerunek (strój, makijaż, postawa ciała). W trakcie wykładu zostają wykorzystane komputery przenośne, gdzie każdy tworzy własny idealny strój. Uczestnicy zostają następnie podzieleni na grupy, gdzie wypisują na arkuszach papieru różnice między światem rzeczywistym, a mediami, a nastepnie prezentują się na forum.


3)       Kursanci oglądają film na temat anonimowości w sieci. Poznają pojęcie takie jak trollowanie. Biorą udział w scenkach tematycznych. Umieją w sposób jasny, konkretny, otwarty i szczery wyrażać swoje opinie, chęci, potrzeby i uczucia, a także odrzucać propozycje mogące stanowić zagrożenie.

4)       Nauka pisania listów formalnych i nieformalnych oraz obsługa elektronicznej skrzynki pocztowej. Uczestnicy dostają książkę o najpopularniejszych grupach dyskusyjnych, forach oraz portalach społecznościowych (zapisują się w trakcie na wybrane)


5)       Uczestnik poznaje otoczenie w środowisku medialnym. Próbuje uczestniczyć w wybranych przez siebie szybciej portalach społecznościowych oraz kreuje własny wizerunek. Zostaje przedstawiona prezentacja o zasadach bezpieczeństwa i higieny korzystania z mediów. Ogólne podsumowanie tematu oraz przedstawienie własnych wrażeń na temat kursu.

POMOCE NAUKOWE:
-zastosowanie komputerów stacjonarnych oraz komputerów przenośnych
-tablice interaktywne
-rzutnik oraz projektor
-arkusze brystolu, długopisy, flamastry
-przenośne klawiatury

METODY:
-praca w grupach czteroosobowych
-dyskusje, wykłady
-wystąpienia na forum grupy
-praktyczne zastosowanie komputerów



Scenariusz I- Edukacyjne zastosowanie komputerów


TEMAT 1- Korzystanie z informacji
Czas realizacji- 5 godzin

CEL: Uczestnik potrafi korzystać z informacji na poziomie minimum w kształceniu ustawicznym.

CELE SZCZEGÓŁOWE:

1)    Uczestnik zna źródła informacji.
• wie, jakie są najważniejsze źródła informacji we współczesnym świecie
• umie wykorzystać główne źródła informacji
• umie ocenić wiarygodność informacji
• umie dokonać wyboru źródeł informacji, biorąc pod uwagę takie kryteria jak wiarygodność, relewancja, łatwość i efektywność korzystania.
• rozumie, jakie jest znaczenie informacji w społeczeństwie XXI wieku
• rozumie, że informacje różnią się w zależności od źródła i zdaje sobie sprawę z konsekwencji

2)    Uczestnik potrafi wyszukiwać informacje.
• wie, że aby wyszukać informację musi posiadać odpowiednie umiejętności
• umie wyszukiwać informacje w źródłach tradycyjnych oraz elektronicznych
• rozumie, że wynik wyszukiwania zależy od tego, jak będzie sformułowane zapytanie informacyjno-wyszukiwawcze
• rozumie konsekwencje, jakie może mieć opieranie swoich decyzji na złych informacjach

3)    Uczestnik ma krytyczne podejście do informacji.
• wie, że nadawcy informacji mogą chcieć wywrzeć na niego negatywny wpływ
• wie, jakie są podstawowe kryteria oceny źródeł informacji
• umie dostrzec różnicę pomiędzy informacją prawdziwą i nieprawdziwą
• umie kwestionować wiarygodność informacji
• umie porównywać informacje w różnych źródłach
• rozumie, czym jest manipulacja informacją

4)    Uczestnik umie wykorzystywać informacje.
• wie, że prezentując wyniki swojej pracy, powinien brać pod uwagę potrzeby odbiorców
• umie wprowadzać, zachowywać i odzyskiwać wyniki swojej pracy
• umie sprawdzać dokładność informacji


PRZEBIEG ZAJĘĆ

1)    Wprowadzenie do tematu. Przedstawienie genezy wykorzystywania informacji. Praktyczne zajęcia przy pomocy komputerów stacjonarnych(uczestnik poznaje najważniejsze źródła informacji, ocenia wiarygodność informacji, dokonuje wyboru źródeł informacji).

2)    Tworzenie prezentacji multimedialnych w programie Power Point na dowolny temat z wyszukanych przez siebie informacji. Uczestnik dowiaduje się jakie mogą być konsekwencje opierania swoich decyzji na fałszywych informacjach oraz uczy się prawidłowo formułować zapytania.


3)    Wyświetlenie krótkometrażowego filmu o krytycznym podejściu do informacji. Uczestnik następnie dyskutuje o negatywnym wpływie niektórych nadawców. Uczy się kwestionowania wiarygodności informacji. Zostaje przedstawiony problem manipulacji informacją (prezentacja multimedialna).

4)    Podzielenie uczestników na czteroosobowe grupy. Praca na temat wykorzystywania informacji. Każda grupa przedstawia swój pomysł na to jak sprawdzić dokładność informacji i przedstawia propozycje wykorzystywania ich.


5)    Podsumowanie. Podzielenie się wrażeniami na temat kursu.


POMOCE NAUKOWE:
-zastosowanie komputerów stacjonarnych oraz komputerów przenośnych
-tablice interaktywne
-rzutnik oraz projektor
-arkusze brystolu, długopisy, flamastry

METODY:
-asymilacji wiedzy - uczenie się przez przyswajanie: pogadanka, dyskusja, wykład
-praktyka- przedstawienie krótkometrażowych filmów edukacyjnych, tworzenie prezentacji multimedialnych
-praca w grupie


GRUPA OLKADONA- PEDAGOGIKA RESOCJALIZACYJNA(ZAOCZNE)

środa, 2 stycznia 2013

Seven Festiwal




Seven Festival- polski rockowy festiwal muzyczny, odbywający się co roku w lipcu w Węgorzewie na Mazurach. Oprócz polskich zespołów, zapraszane są także grupy zagraniczne: Sepultura, Paradise Lost, Katatonia, Anathema i wiele innych.

W tym roku uczestniczyłam w "Seven Festiwal" po raz drugi. Zdecydowałam się wybrać się na jeden z trzech dni, w którym wystąpiła Katatonia. Była tam bardzo dobra organizacja. Wszystko sprawnie się toczyło bez żadnych niespodzianek. Ekologiczny charakter festiwalu bardzo mi się podobał, lubię takie akcje, które w jakiś sposób mogą pomóc naszemu otoczeniu. Atmosfera jak na większości koncertów jak i festiwalów była niesamowita i bardzo przyjemna. Już dziś wiadomo, że kolejna edycja została potwierdzona i odbędzie się w dniach 11-14 lipca 2013 r. Także serdecznie zapraszam i być może do zobaczenia:)

Dominika